Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz yeni projelerini tanıttı

Esmanur GÜLBAHAR / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Basın mensuplarına özel düzenlenen yemeğin ardından lansman programı başladı.

Lansman programına; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman, AK Parti Bursa Milletvekili Emel Gözükara Durmaz, AK Parti Yerel Yönetimler başkan yardımcısı Recep Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ve meclis üyeleri katılım sağladı.

Düzenlenen lansmanda Yıldırım Belediyesi meclis üyesi adaylarının tanıtımı yapıldı.

Lansman programında konuşan ve Seçimlere az bir süre kaldığına dikkat çeken Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “1 Nisan itibaren devam etmek adına oy istiyoruz, destek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

YILDIRIM İÇİN DAHA FAZLASI VAR


AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, “Bugün buradaki manzarayı Türkiye izliyor. Yıldırım Belediye başkanımız burada projelerini sizlerle paylaşacak. Sizlere layık olmak için canını dişine takarak hangi gayreti gösterecek bunları sizlerle paylaşacak. Oktay başkan dedi ki: ‘Yıldırım’da daha fazlası var.’ Bu gayret için desteğe ihtiyacımız var. Bursa’da, Yıldırım’da hiç görmediğimiz sonucu sandıklarda görmeye hazır mıyız? 31 Martta sandıkları patlatmaya var mıyız? Alinur Başkanı rekor ile Büyükşehir Belediye başkanı yapmaya var mıyız? Allah sizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

YILDIRIM İÇİN CANLA BAŞLA…

‘Göreve geldiğimiz günden bu yana Yıldırım için canla başla çalıştık ve bu şehrin en temel ihtiyaçları için her alanda ciddi atılımlar yaptık, projeler geliştirdik’ diyerek sözlerine başlayan Yılmaz, bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerini paylaştı. Yılmaz, kentsel dönüşümden ulaşıma, yeşil alanlardan sosyal yaşam alanlarına, eğitimden istihdama, altyapıdan, sağlık projelerine, kültürel faaliyetlerden sosyal destek çalışmalarına kadar öncelikli bir çok konuda çözümler ürettiklerini söyledi.

“Oktay başkanın kalfalık dönemi ustalık ile pekişecek” diyen AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, “Oktay başkan, 5 yılda o kadar güzel hizmetler sundu. Şimdi ise ustalık dönemidir. Bu akşamki teşrifleriniz için ve Oktay Yılmaz başkanıma teşekkür ediyorum. Hem Oktay başkana hem de Alinur başkana sahip çıkacağınıza güveniyorum.” şeklinde konuştu.

,

YILDIRIM, PARLAYAN BİR YILDIZ HALİNE GELECEK

‘Bu kadim şehir için daha yapacak çok işimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz var. Şimdi Yıldırım için fazlası var’ diyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ı, parlayan bir yıldız haline getireceğiz. İmardan ulaşıma, kültür sanattan eğitime, yeşil alanlardan turizme kadar tüm projelerde insan odaklı Yıldırım yaklaşımını ön planda tutuyoruz. Bir zincir halinde ilerleyerek, her bir halkamızın bu şehre değer katacak birer unsura dönüşmesini sağlıyoruz. Bunu tek başımıza yapmıyoruz, bu şehirde yaşayan aziz Yıldırımlıların katkısı ile başaracağız.” şeklinde konuştu.

Geçen 5 yılda Yıldırım’ın her köşesinde, çok yönlü işer yaptıklarını da belirten Yılmaz, “Gecemizi gündüze kattık. Yapılan tüm bu çalışmaları anlatmak için bu program yetmez. Gelin hep birlikte Yaptığımız işler hakkinda bize fikir verecek bir filmimiz var Onu birlikte izleyelim.” dedi ve katılımcıları önceki dönem hayata geçirilen projeleri beyaz perdeye taşıyan sinevizyonla baş başa bıraktı.

BİR YILDIRIM TASAVVURU

Başkan Yılmaz, Yıldırım’a katmak istediği vizyonla alakalı da şöyle konuştu:
“Bir şehir tasavvurumuz var
Bir şehri inşa etmek için öncelikle o şehre dair bir tasavvurunuz olmalı.
Bizim bir yildirim tasavvurumuz var. Biz, Yıldırım’ı tasvir ederken uludağ’in eteklerine kurulmuş, vadilerle bezenmiş bir kent olarak görüyoruz.
Bu şehir ki mayası gönüller sultani Emir Sultan tarafından atılmıştır.
Bu kente hizmet ederken Yıldırım Beyazıt Han’ın, Çelebi Mehmet’in, gönüllere taht kuran Emir Sultan’ın şehri…”

DEĞERLİ HİSSTTİREN BİR YILDIRIM

Göreve geldiği günden bu Yıldırım için canla, başla çalıştığının bir kez daha altını çizen Yılmaz, “Kapıları bereketle açılan sıcacık yuvalara, çocuklarımızın geleceğini inşa eden mekanlara, kadınlarımızın emeklerini destekleyen imkanlara ve her bir insanımızın kendini değerli hissettiği bir Yıldırım inşa etmeye çalıştık.

Çünkü Yıldırım değerlerin şehridir dedik. Biz Yıldırım’ı yeşiliyle, tarihiyle, yaşayan mekanlarıyla ve güçlü insan kaynağı ile böyle tasavvur ettik.

Bu kadim şehir için daha yapacak çok işimiz, birlikte yürüyecek çok yolumuz var.
Şimdi Yıldırım için fazlası var!

Bizim şehir tasavvurumuzun şifrelerini içeren veciz bir söz var. İstanbul’un fatihi ve medeniyetimizin banilerden Fatih Sultan Mehmet’e ait…

‘Hüner bir şehri bünyad etmektir; reaya kalbin abad etmektir.’
Hüner bir şehri inşa ederken gönülleri de ihya etmektir.” ifadelerini kullandı.

MUTLU BİR ŞEHİR İDEALİ

Şehir tasavvurunda temel amacının insanların mutlu ve huzurlu olması olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Çünkü insanlar mutlu olduğu yere karşı aidiyet geliştirir, insanlar mutlu olduğu yerde bir nevi çiçek açar.” şeklinde konuştu.

ODAĞINDA İNSAN OLAN BİR ŞEHİR

İnsana rağmen değil insan için çalışmak prensibi ile hareket edilen bir şehir tasavvur ettiğini kaydeden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Ne yapıyorsak bu şehrin insanı için, ne adım atıyorsak bu şehrin insanı ile beraber dedik.” ifadelerini kullandı.

BAĞLARIYLA GÜÇLÜ BİR ŞEHİR

Yılmaz, Yıldırım’ın bağlarıyla da güçlü olmasını tasavvur ettiğini kaydederek şöyle konuştu:
“Sadece gelişmiş, sadece mutlu değil ayni zamanda bu şehirde yaşayan herkesin birlikte hareket ettiği ve kolektif şuurun olduğu bir şehri inşa ve ihya etmeye gayret ediyoruz. Milletçe mesut olmaya gayret eden bir bilinç ile hareket ediyoruz.”

RUHANİYETLİ ŞEHİR

Yapılan her projede, her kültür sanat etkinliğinde, Yıldırım’ın kadim geçmişinde gizli olan hakikatleri dikkate aldıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, “Çünkü bu şehir Osmanlıdır ve bu şehir payitahttir.
Yıldırım denince akla gelecek olan şey sadece bir ilçe değil; geleneği, kültürü, mimarisi ve insanı ile canlı, kendine has ruhu olan değerdir.” dedi.

YAŞAYAN MEKANLARA SAHİP BİR ŞEHİR

Yılmaz, Yıldırım’ın tarihi değerlerine de değinerek, “İnsan, kendi medeniyet tasavvuru perspektifinde bir mekân ve bir şehir inşa eder. İnşa olunan bu mekanlar insanların karakterine etki ederek yeni bir insan inşa eder. İnsan ile mekân arasında birbirini besleyen ve dönüştüren bir etkileşim vardır. Osmanlı insanı Osmanlı şehrinde yetişmiştir. Yıldırım’ın çocukları uyumayan kütüphanelerde, Molla Yegan Çocuk Üniversitesi’nde, Mimarsinan Çocuk Kütüphanesi’nde ve Naim Süleymanoğlu spor Kompleksi’nde, medeniyetimizin yeni yüzleri olarak yetişecekler.
Atılan adımları bir anlam bütünü içinde inşa etmek, yapılan mekanların gerçek amaçlarına tam manası ile hizmet edebilmesi için gayret etmek…
Yani bizim sadece inşa edilen değil ayni zamanda ihya edilen bir şehir tasavvurumuz var.

Peki bu şehir tasavvurumuzu nasıl ifadelendiriyoruz?
Bunun için bir şehir markalaması çalıştık. Bu markalamamızıilk defa burada sizlerle paylaşıyorum.” dedi ve ‘Parlayan Yıldırım‘ projesini katılımcılara anlattı.

PARLAYAN YILDIRIM

Gelecek dönemde hayata geçireceği tüm projeler ve hizmetler ile parlayan bir Yıldırım inşa edileceğinin sözünü veren Başkan Yılmaz, “İmardan ulaşıma, kültür sanattan eğitime, yeşil alanlardan turizme kadar tüm projelerde insan odaklı Yıldırım yaklaşımını ön planda tutuyoruz.
İnsan odaklı anlayışımızı yönetimde de sürdürüyoruz. Bir zincir halinde ilerleyerek her bir halkımızın bu şehre değer katacak birer unsura dönüşmesini sağlıyoruz.
Bunu tek başımıza yapmıyoruz, bu şehirde yaşayan aziz Yıldırımlıların katkısı ile başaracağız
.” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTE PARLATACAĞIZ”

Şehri dönüştürmenin ve geliştirmenin yalnızca kentsel dönüşüm yapmak olmadığını kaydeden Yılmaz, “Aynı zamanda şehre bir ufuk koymayı gerektirir. Biz temiz bir Yıldırım için üzerimize düşen ne varsa fazlasini yapmaya devam edeceğiz. Hizmette noksanlığa yer vermiyoruz. Yapacağımız çevre düzenlemeleri, geliştireceğimiz yeni teknoloji uygulamalari ile Yıldırım’ı birlikte parlatacağız.Biz gençlerimizin iletişim becerileri gelişsin, sosyal hayatta daha aktif rol alsinlar diye, şehrimiz eğitim ile parlasın diye kültür yaşam merkezleri ve yeni uyumayan kütüphaneler açmaya devam edeceğiz. Gençlerimizde bu kütüphanelerde çalışıp nice başarilara imza atmaya gayret edecek. Birlikte çalışacağız ve bu Yıldırım eğitim ile parlayacak.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x