Türk Dünyası Arabulucular Birliği’nin Azerbaycan’dan sonraki ikinci adresi KKTC olacak

Türk Dünyası Arabulucular Birliği’den Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılacak ziyarete ilişkin açıklama şu şekilde;

Türk Dünyası Arabulucular Birliği kuruluş amaçları doğrultusunda Azerbaycan’dan sonra ikinci uluslararası ziyaretini 12 – 14 Mart 2024 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirecektir. Ziyarete Azerbaycan’dan 12, Türkiye’den 13 Arabulucu Avukat 25 Arabulucu Avukat katılacaktır.

Ziyarette öncelikli amaç Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye hukukçularının tanışmasıdır. Ziyarette hukukun değişik alanlarında birlikte yapılabilecek ulusal ve uluslararası çalışmalar, ülkelerimiz arasındaki hukukçu ve hukuki iletişimin artırılması, birlikte çalışma heyetleri kurulması, Arabuluculuk hukukunun, Singapur Konvensiyonu kapsamında uluslararası alanda ve ülkelerimizde geliştirilmesi müzakere edilecektir.

Sayın Cumhurbaşkanı Ersin TATAR ziyaretinde, çalışmalarımız kendilerine arz edilecek, kendileri bilgilendirecek ve çalışmalarımızda destek talep edilerek ülkelerimiz adına saygılarımız sunulacaktır.

KKTC Türkiye Büyükelçisi Sayın Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU önceki dönem Türkiye Barolar Birliği Başkanı’dır. Ziyaretimizde kendilerinden hukuki birikim ve tecrübelerini bizlere aktarımı talep edilecek ve saygılarımız sunulacaktır.

KKTC Mahkeme Başkanı Sayın Narin Ferdi ŞEFİK, KKTC Başsavcısı Sayın Sarper ALTINCIK , KKTC Ombusdmanı Sayın İlkan VAROL ‘ı ziyaretlerimizde birlik amaçları kendilerine anlatılarak kendilerinin fikirleri talep edilecek ve saygılarımız sunulacaktır.

KKTC Barolar Birliği Başkanı Sayın Av. Hasan ESENDAĞLI ziyaretimizde Barolar Birliği’nin fikirleri bizim için çok önemlidir. Bu kapsamında birlikte yapabileceğimiz tüm çalışmaları yapma önerisiyle müzakereler yapılacak olup kendilerine saygılarımız sunulacaktır.

Hukukçu gençler bizim geleceğimizdir. Onların en yüksek donanımla yetişmeleri en önemli önceliğimizdir. Üniversiteler ziyaretlerimizde amacımız gelecekte yapacağımız tüm hukuki çalışmalara hukuk fakültesi öğrencilerini dahil ederek onlarla geleceğe yönelik mesleki çalışmaları başlatmayı arzu ediyoruz. Bu anlamda KKTC Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Enver ARPA, KKTC Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet Ali YÜKSELEN, KKTC Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet TOYCAN ziyaret edilerek yukarıda ifade etmiş olduğumuz konular müzakere edilerek üniversiteler ile birlikte yapılabilecek çalışmalar müzakere edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile sunarız. 05 Mart 2024 

Av. Arabulucu Yakup ERİKEL

Türk Dünyası Arabulucular Birliği Başkanı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ZİYARETİ PROGRAM

12 Mart 2024 Salı      

Saat 09.30 Rauf Denktaş Mezarı Ziyareti

Saat 10.30 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Ziyareti

Saat 11.30   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yüksek Mahkeme Ziyareti

Saat 12.30   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başsavcılık Ziyareti

Saat 14.30   Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sayın Cumhurbaşkanlığı Ziyareti

Saat 16.30   KKTC Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü ve Hukuk Fakültesi Ziyareti

Saat 20.00   Avukat Meslektaşlarımız ve öğrencilerle Akşam Yemeği                    

13 Mart 2024 Çarşamba      

Saat 10.30  KKTC Lefke Avrupa Üniversitesi Ziyareti

Saat 12.30. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barolar Birliği Ziyareti

Saat 14.00 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ombusmanlığı Ziyareti 

Saat 16.30 KKTC Bahçeşehir Ü. Rektörlüğü ve Hukuk Fakültesi Ziyareti

Saat 20.00 Avukat Meslektaşlarımız ve öğrencilerle Akşam Yemeği 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x