LUNC Coin ve Bu 2’si Ralli Yapıyor: İşte Yükseliş Detayları!

Günümüz kripto piyasasında üç tokenin hikayesine tanık oluyoruz: Düşen bir devin şaşırtıcı dirilişi, bir sosyal medya meme coin‘inin meteorik yükselişi ve stratejik bir yakım ile beslenen bir platform token’ının geri dönüşü. Daha açık konuşacak olursak, LUNC coin, OX ve DEGEN isimli coinlerin yükselişinden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

LUNC coin için dikkat çeken yükseliş

Bir zamanlar yıkıcı bir çöküşle dibe vuran büyük bir oyuncu olan Terra Classic (LUNC), son 24 saat içinde dikkat çekici bir çift haneli fiyat artışı gerçekleştirdi. Veriler son 24 saat içinde LUNC’un %10’dan fazla arttığını ortaya koydu. Token’ın fiyatı yükselirken, işlem hacmi de %700’den fazla arttı.   Önemli fiyat değişikliklerinden önce sıklıkla hacimde ani artışlar görülmekte. Bu da piyasaya olan ilginin arttığına işaret ediyor. Böylece süregelen trendin daha uzun süre devam edebileceğini gösteriyor.

Ancak, teknik göstergelere daha yakından bakıldığında ileride potansiyel engelin olduğu görülmekte. Fiyat artışı nedeniyle yükseliş eğilimi hakim olsa da, RSI ve CMF gibi ölçümler olası bir geri çekilmeye işaret ediyor. Yine de topluluk, LUNC arzını yakmayı ve güvenliğini artırmayı amaçlayan yeni bir teklifle iyimserliğini koruyor. Önerilen bu yakma işlemi, uygulanması halinde token’ın gelecekteki gidişatını önemli ölçüde etkiler.

LUNC için bir diğer önemli sorun, dolandırıcılar gibi anonim kötü aktörler tarafından manipülasyonla karşı karşıya kalmasıydı. Yeni teklif kabul edilirse, kötü aktörlerin %99’u hızlı bir şekilde ortadan kaldırılacak. Böylece ağ güvence altına alınacaktır. Bu işlem, 90 gün içinde arzın tahmini %50’sini yakacak. Bu da tokenin fiyat hareketi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olma potansiyeli taşıyor. LUNC Metrics’e göre, bugüne kadar 97,98 milyar LUNC yakımı gerçekleşti.

DEGEN ile OX, uçmaya başladı

Bu arada, sosyal medya odaklı kripto trendleri alanında, Farcaster topluluğunun meme coini DEGEN uçuşa geçiyor. Ocak ayında aktif üyelere yapılan airdrop’larla piyasaya sürülen DEGEN’in bugünkü %93’lük etkileyici yükselişi, ilgili çevrimiçi topluluklarda meme coin’lerin artan etkisini vurguluyor. DEGEN’in hızlı yükselişi, kripto piyasası hareketlerini şekillendirmede sosyal medya vızıltısının ve topluluk duyarlılığının gücünü hatırlatıyor.

Son olarak, kripto sürekli sözleşme ticaret platformu OX. FUN’da, yerel OX tokenı başarılı bir token yakma etkinliğinin ardından yeniden diriliş yaşıyor. Dün 2,2 milyon OX tokeninin imhası, kritikti. Zira token fiyatının bugün %37’nin üzerinde toparlanmasıyla yatırımcı güvenini yeniden tesis ediyor. Bu stratejik yakım, OX.FUN’da, potansiyel olarak platform ve tokenı için bir dönüm noktası oluşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x