Gazze Yürüyüşünde Cihat Çağrısı!

Hizbullah’a eylem ve fikir olarak yakın olan dernekler düzenlediği yürüyüşlerde tevhit bayrağı taşınıp tekbir çekildi. Âlimler ve Medreseler Birliği (İttihadul Ulema) Diyarbakır’daki yürüyüşe kaçak medreselerinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilerle katıldı.

CİHAT ÇAĞRISI YAPILDI

Cumhuriyet’in haberine göre, Peygamber Sevdalıları Platformu öncülüğünde ve Âlimler ve Medreseler Birliği, Selahaddini Eyyubi Enstitüsü ve Özgür Kudüs Platformu’nun katılımıyla Adana’da düzenlenen yürüyüşte cihat çağrısı yapıldı. Yürüyüşe HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir de katıldı.

METNİ İSE MEB’DE ÖĞRETMENLİK YAPAN İSİM OKUDU

Diyarbakır’daki yürüyüşe HÜDA PAR Mersin Milletvekili ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Faruk Dinç de katıldı. Kız öğrencilerin burka ile yer aldığı yürüyüşte ortak basın metnini ise MEB okulunda öğretmen olduğu bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu Yönetim kurulu üyesi Abdulmenaf Adiyaman okudu.

Batman’daki yürüyüşe ise Hizbullah’ın eski İran sorumlusu ve Âlimler ve Medreseler Birliği Başkanı Enver Kılıçarslan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile Batman milletvekili ve Batman Belediye başkan adayı Serkan Ramanlı katıldı. Basın metnini de yine MEB’te öğretmen olduğu bilinen Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Başkan Yardımcısı Kenan Çaplık okudu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x