“Türkiye’de Başıboş Çocuk Sorunu Var” Diyerek Aileleri Tehdit Eden Tyche Kairos Gözaltına Alındı

Sosyal medyada Tyche Kairos lakabıyla paylaşım yapan bir kadın, ‘Türkiye’de başıboş köpek değil başıboş çocuk sorunu var.’ dedikten sonra, çocuklu ailelere yönelik tehdit vari sözleriyle dikkat çekti. Sözleri tepki çeken YouTuber, İstanbul’da gözaltına alındı.

Sosyal medya hesabında bir video paylaşımı yapan ve söyledikleri tüm Türkiye’yi ayağa kaldıran Tyche Kairos isimli kullanıcı gözaltına alındı.

‘Türkiye’de başıboş köpek değil başıboş çocuk sorunu var.’ demesinin ardından çocuklu ailelere tehdit içeren ifadeler kullandı. 

‘Hakkını yedirmeyeceğim hayvanların, ölün geberin. Böyle bir şey gördüğünüzde çocukları dövmekten çekinmeyin açık açık söylüyorum. O yüzden ya siz çırpacaksınız çocuklarınızı ya da biz çırpacağız.’

“Benim çocuğuma laf ettirmem dersen, yarın köşe başında ölüsünü bulursun.” şeklinde akılalmaz ifadeler kullanan kadın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.

Görüntülerde yer alan Tyche Kairos takma isimli kullanıcının, T.K isimli kadın olduğu tespit edildi.

“Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçundan aranan sosyal medya kullanıcısı İstanbul’da yakalanarak gözaltına alındı.

Bahsi geçen kadın, ‘Halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla tehdit’ suçundan hakkında soruşturma başlatıldı ve adli makamlara sevk edildi. Mahkeme kadının adli kontrolle serbest bırakılması kararı aldı.

İşte bahsi geçen o video:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x