Instagram’da Yapay Zeka Devrimi: Fotoğraflarınızı Baştan Aşağı Düzenlemenizi Sağlayan Yeni Özellikler Yolda!

Bulunduğumuz 2023 yılı ile beraber hayatımızda büyük bir yer edinen yapay zeka, teknoloji sektöründeki devlerin ana konusu olmaya devam ediyor. Son olarak ünlü sosyal medya ve sanal gerçeklik şirketi Meta, Instagram platformu için geliştirdiği Restyle ve Backdrop isimli yeni yapay zeka destekli fotoğraf düzenleme özelliklerini tanıttı.

Mark Zuckerberg yönetimindeki Meta, geçtiğimiz gece gerçekleştirdiği “Connect” etkinliği ile teknoloji sektörüne adeta yön verdi.

Dev şirket yeni sanal gerçeklik ürünlerinin yanında sevilen sosyal medya platformları için geliştirdiği yapay zeka destekli yeni özelliklerini de sergiledi.

Firma, özellikle Instagram’a önemli yapay zeka teknolojilerini entegre etti. Görsel tabanlı platform, iki yeni kullanışlı fotoğraf düzenleme özelliğine kavuştu.

Bu özelliklerden ilki olan Restyle, kullanıcıların mevcut fotoğraflarını farklı görünümlere dönüştürmelerine imkan tanıyor.

Yeni araç, yapay zeka’nın yaratıcı hayal gücünü kullanarak, kullanıcıların birkaç kelimelik tarifleri ile fotoğraflara benzersiz filtreler oluşturabiliyor.

Backdrop isimli ikinci kullanışlı özellik ise Instagram’daki fotoğraflarınızı tam anlamıyla her yere götürmenizi sağlıyor.

Kullanıcılar Backdrop aracı sayesinde “beni Eyfel Kulesinin önüne koy” gibi komutlar yazarak, görsellerdeki arkaplanı istediği gibi değiştirebilecek.

Yakında platforma eklenecek bu özellikler, Instagram’daki diğer görsel düzenleme araçlarından farklı olarak etiketlere sahip olacak. Böylece paylaşılan fotoğrafların yapay zekayla oluşturulup oluşturulmadığı belli olacak.

Peki siz Instagram’a gelen yeni yapay zeka özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x